Protetyka

Współczesna protetyka umożliwia odtworzenie utraconych lub znacznie zniszczonych zębów przywracając im prawidłowy wygląd i funkcję.

Można tego dokonać stosując protezy:

Stałe – wklejone na zębach zachowanych lub implantach lub ruchome – wyjmowane z ust.

Do protez stałych, czyli takich, które są trwale zacementowane na zębach lub implantach i nie można ich wyjmować z ust należą korony i mosty protetyczne.

 

 

W gabinecie S. dental oferujemy naszym pacjentom:

  • KORONY I MOSTY porcelanowe na podbudowie metalowej jak również na podbudowie z tlenku cyrkonu

Korony na podbudowie z metalu należą do najbardziej popularnych uzupełnień protetycznych. Na metal napalana jest porcelana w kilku cienkich warstwach i w różnych odcieniach,dostosowanych estetyką do zębów własnych oraz wymagań indywidualnych pacjenta.Podbudowa z metalu gwarantuje wytrzymałość ,a porcelana, która pokrywa całkowicie metal ,daje satysfakcjonujący efekt estetyczny.

Korony porcelanowe na podbudowie z tlenku cyrkonu. Jest to najnowszy materiał na podbudowy protetyczne,biokompatybilny,czyli akceptowany przez organizm, idealnie zlewający się z napaloną porcelaną,co zapewnia wysoce estetyczny efekt końcowy. Powszechnie uważa się, że cyrkon to obecnie najlepszy materiał na podbudowy koron czy mostów. Takie korony czy mosty doskonale imitują kolor naturalnego  zęba oraz są idealnie dla alergików, ponieważ nie wywołują reakcji alergicznych.

  • LICÓWKI porcelanowe – to cienkie płatki porcelany,przyklejone do zewnętrznej powierzchni zęba,minimalnie oszlifowanej. Są doskonałym rozwiązaniem w celu odbudowy estetycznej koloru i kształtu zębów. Sprawdzą się w przypadku odłamanych brzegów szkliwa, zamykania szpar między zębami, niedorozwoju szkliwa. Zachowują trwałośc i połysk przez wiele lat, znacznie poprawiając samopoczucie.
  • PROTEZY RUCHOME:

– protezy akrylowe (całkowite lub częściowe). Są ekonomicznym rozwiązaniem przy brakach wielu zębów oraz w przypadku bezzęba, czyli całkowitym braku zębów.

– protezy szkieletowe metalowe.Są podparte na zębach własnych przy pomocy specjalnych klamer i tzw. cierni , które zapewaniają stabilność,proteza nie rusza się podczas jedzenia czy mówienia .Taka proteza nie uciska dziąseł i pośrednio kości.Można ją jednak wykonać tylko przy braku kilka zębów, gdy pozostałe uzębienie jest zdrowe i stabilne. Tego uzupełnienia nie można wykonać przy braku wszystkich zębów .Łatwiej jest się do tej protezy przystosować.

– protezy acetalowe – są alternatywą dla klasycznych protez metalowych.

Zastosowanie acetalu odpornego na zginanie, termoplastycznego materiału. Zwiększa komfort użytkowania. Jest bardziej estetycznym uzupełnieniem niż tradycyjne protezy szkieletowe, ponieważ acetal można zastosować w kolorze zębów lub dziąsła(brak metalu)Zalety ,podobnie jak protezy szkieletowe, to brak nacisku na dziąsła i pośrednio na kość, ponieważ opierają się na zębach. Brak metalu, sprawia, że są idealne dla osób z alergią na metal.